DTCF’li faşist saldırgan Selçuk Ulaş tutuklandı!

Ankara’da farklı zamanlarda üniversitelilere saldıran, bıçakla yaralayan ülkücü Selçuk Ulaş tutuklandı

Ankara’da üniversitelilere yönelik faşist saldırıların, pusuların faili ve her saldırının ardından kayplara karışan DTCF’li ülkücü faşist Selçuk Ulaş, çıkarıldığı son duruşmada “kasten öldürmeye teşebbüs” suçlamasından tutuklandı.

Ankara Üniversitesi’nde bir katil dolaşıyordu!

26 Şubat 2014’te DTCF’de ülkücü faşistlerin kampüs içerisinde bir özel güvenliğin ve iki üniversitelinin yaralanmasına neden olan silahlı saldırıda yer almıştı. Saldırının adından gözaltına alınan Selçuk Ulaş, ifade verdikten sonra serbest bırakılmıştı.

14 Kasım 2014’te Selçuk Ulaş, evlerine giden Öğrenci Kolektifleri’nden iki üniversiteliyi satırla yaraladı. Saldırıdan sonra savcılık ifadesinde yanından satır bulundurma sebebine “Ormana odun kesmeye gidiyordum” diye açıklamasına rağmen serbest bırakıldı. Akşam saatlerinde eş zamanlı olarak Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi önünde bir FKF’li üniversiteli de saldırıya uğramıştı.

Son olarak ise 21 Mayıs 2015’te Öğrenci Kolektifleri’nden iki üniversiteliyi Kızılay’da Ziya Gökalp Caddesi’nde yürüdükleri sırada gün ortasında bıçakla saldırdı. Saldırıdan sonra hemen kaçan Selçuk Ulaş, beş ay boyunca saklandı.